Kanser nedir, tedavisi, tarihi, kanserin ilk belirtileri nelerdir ve türleri


3

Kanser nedir nasıl oluşur? Kanserin tedavisi, çeşitleri, tarihçesi, ilk belirtileri nelerdir? benzeri sorularınızın cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Kanser nedir? Kanser nasıl oluşur?

Kanser nedir? kanser kelime anlamı olarak bir organın veya  dokuda bulunan hücrelerin sistemsiz ve bir düzen olmadan bölünüp çoğalmasıyla belirlemiş olan urlara denir. Kanser genel olarak ise vücudumuzun çeşitli bölgelerinde yer alan hücrelerin kontrol dışı çoğalmasıyla oluşmuş olan 100’den faz hastalık grubuna verilen isimdir.

kanser nedir, tedavisi, tarihi, kanserin ilk belirtileri nelerdir ve türleri

Kanserin tarihçesi

Kanserin ilk yazılı tarihi Mısır papirüsleri ile başlar. O günün şartlarında çaresi zor bir hastalık olarak belirtilen kanser tür olarak az ve yaygın olmayan bir illetti. Roma döneminde o günün şartlarında oluşan tüm hastalılara ve kansere de faydalı tedaviler araştırıldı ve bitkilerle tedavilerde olumlu sonuçlar sağlandı. İslami Tıp Tarihinde kanser Saratan olarak kayda geçti. Saratan yengeç anlamına gelen bir kelime ve tabi cancer de yengeç anlamına gelen Latince – İngilizce bir kelimedir. Çağrışımı yengeç gibi tuttuğu tutunduğu yeri kolay bırakmayan anlamına gelir.

Kanser nasıl oluşur?

Ayrıca kanserin özelliği genellikle soğuk mizaçlı bir hastalıktır ve oluşumunu su tutulumları teşkil eder. Polip, nodül, kist ve tümörlerin ilk hali ya sudur ya balgam yada iltihaptır. İltihap bulunduğu yere organa göre sıcaklık ve soğukluk emareleri gösterebilir. Geri kalan su tutulumlarının tümü soğuk ve nemli özellikler gösterir. İslami tıp kayıtlarında kişinin unsuruna ve illetin bulunduğu yere göre tedaviler önerilmiş ve bu şekilde ki tedavilerle olumlu sonuçlar almışlardır.

Propolis-nedir-propolis-damlanin-faydalari-nelerdir

Kanser tedavi yöntemleri

Kanser tedavi yöntemleri araştırıldığında kanser bitkisel tedavi yöntemleri ile daha sağlıklı bir sonuç verildiği gözlemlenmiştir. Kanser tedavisinde kullanılabilecek en az 200 çeşit bitki vardır. Bazı sirke çeşitleri ve pekmez çeşitleri de bu tedavilerde kullanılabilir. Bitkisel yağlar ve ekstralar da takviye edici ve daha erken olumlama için faydalı birer destektir.

Kanser bitkisel tedavi

Aslında mizaç ve astrolojik özelliklerin tespiti ile kişide ki olası hastalıklar kolayca %95 doğruluk payı ile tesbit edilebilir. İnsanın mizaç ve unsur mevzularını tespit etmek gaybi bir durum değildir. Bitkisel tedavi yöntemi binlerce yıldır uygulanan ve %99 u tecrübe ve bilgiye dayanan bir ilimdir. Kemoterapi dışında yapılacak her türlü tedavi hastanın sağlığına daha faydalıdır. Kemoterapinin verdiği çöküntüyü ve zararı başta alanlar olmak üzere bir çok vicdan ehli onkoloji uzmanı tarafından dile getirilmektedir.

Ülkemizde ve dünyada eğitimi olmadığı halde türlü icatlar buluşlar, kürler, droğlar üreten ve gerçekten insanların faydasına olan ürün ve gereçler çoktur. Hastaların özellikle kalıcı tedavi gerektiren ömür boyu tedavi ilaç kullanımı gerektiren haller için alternatif tıbba yönelmeleri tavsiye edilmektedir. 7 yıl boyunca böbreklerinde ki rahatsızlığa çare bulamamış biri hatmi çiçeğinin kökü ile yapılan çaydan fayda görebilmekte ve o sorundan kurtulabilmektedir.

Vücudu Toksinlerden Arındırır

Yıllarca mide ülseri sıkıntısı çeken insanlar kullandıkları turp ve şeker kürü ile kurtulabilmişlerdir. Damarları %70 tıkalı olanlar kullandıkları sarımsak ve limon kürü ile fayda görerek damarları temizlenmektedir. Kemikleri zayıf bir çok kişi köy yumurtası kabulu bal karışımı kürden fayda görmekte. Sık sık migren krizi geçiren bazı kişiler hacamat ve civan perçemi çayı ile şifa bulabilmektedir. Felçli olan bazı hastalar üzüm çekirdeği yağı, masaj yağı, çörek otu yağı, zeytin yaprağı ve ginko biloba çayı ile şifa bulabilmektedir.

Vücut anatomisi

Akciğer kanserinde ısıtıcı bitkiler çok çok önemlidir. Zencefil, biberiye, hatmi çiçeği, papatya, bal, keçi boynuzu, pekmezi ve üzüm pekmezi gibi gıda ve bitkiler kullanılmaktadır. Akciğer soğuk ve rutubetli mizaç ve özelliğe sahiptir. İşin bitki uzmanının mizaca bağlı oluşturacağı reçete çok önemli ve olumlu sonuçları beraberinde getirir.

Mide sıcak ve rutubetlidir. Mide için meyan kökü, rezene, papatya, melisa, dut pekmezi, alıç sirkesi gibi gıda ve ürünler kullanılabilir. Ama hastanın mizacını tespit ve ona uygun tedavi önermek hazırlamak yapılacak tedavinin daha müsbet olmasına vesile olacaktır.

Kan sıcak ve nemlidir, kemik soğuk ve kurudur, böbrekler soğuk ve nemlidir, beyin sıcak ve nemlidir, cilt sıcak ve kiminde kuru kiminde nemlidir bu da ancak hesap ile belli olmaktadır. İdrar yolu sıcak ve nemlidir, rahim sıcak ve nemlidir ama kiminde soğuk ve nemli nadiren sıcak ve kuru soğuk ve kuru durumlar olasıdır.Boğaz ağız içi nemlidir kiminde sıcak kiminde soğuk özellikler gösterir.

Kaç çeşit kanser vardır?

Kaç çeşit kanser vardır soruna verilecek cevap çok çeşitli türleri bulunmakla beraber vücutta görüldüğü organa ve bölgeye göre ayrılmaktadır. Bilinen kanserin 100’e yakın türü bulunmaktadır. Aşağıda kanser çeşitlerini aşağıda bulabilirsiniz

 Akciğer Kanseri

 Karaciğer Kanseri

 Beyin Tümörleri

 Meme Kanseri

 Mide Kanseri

 Rahim Ağzı (Serviks) Kanseri

 Prostat Kanseri

 Bağırsak (Kolon) Kanseri

 Göz Kanseri

 Böbrek Kanseri

 Pankreas Kanseri

 Özofagus (Yemek Borusu) Kanseri

 Over (Yumurtalık) Kanseri

 Nazofarenks (Üst Yutak) Kanseri

 Melanom Cilt Kanseri

 Rahim (Uterus) Kanseri

 Cilt Kanseri (Melanom Olmayan)

 Testis Kanseri

 Mesane Kanseri

 


Like it? Share with your friends!

3

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format